Neler yeni
Forum Burada Biliyorum

Hoş Geldin Dostum . Lütfen Bakıp Geçme Sende Burada Biliyorum Ailesine Katıl

İzledikçe Bir Parçası Olduğunuza İnanacağınız En İyi 15 Salgın Dizisi

Bengisu

BuradaBiliyorum.Com
Bayan Üye
#İzledikçe Bir Parçası Olduğunuza İnanacağınız En İyi 15 Salgın Dizisi #TvShows #Dizi #YabancıDiziler
#Corona virüsünün dünyaya yayılmasıyla birlikte kendimizi adeta bir senaryonun içerisinde bulduk. Uzun yıllardır ilk kez küresel anlamda bu denli büyük etkileri olan bir salgın yaşanmamıştı. Haliyle bu durum paniğe neden oldu. Son aylarda tüm dünyanın gündemi corona virüsü salgını. Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel pandemi ilan etmesi ise durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. Tüm dünyada hayat neredeyse durdu. Türkiye’de de çok fazla önlem alındı. Kafeler, restoranlar, tiyatrolar, sinemalar hatta AVM’ler kapatıldı. Pek çok kişi home-office çalışma sistemine geçti. Hükümet ise halkı sokağa çıkmaması konusunda uyarıyor. Öte yandan Türkiye’de de ne yazık ki
Lütfen, Giriş yap yada Kayıt ol URL içeriğini görüntülemek için!
nedeniyle hem vaka sayısı hem de corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Evde oturmak durumunda kaldığımız şu günlerde çoğumuz zamanımızı dizi ya da film izleyerek geçiriyoruz. Ancak her ne kadar iç açıcı olmasa da bunu yaparken bile corona gündeminden uzaklaşamıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda sizlerle
Lütfen, Giriş yap yada Kayıt ol URL içeriğini görüntülemek için!
ni paylaşmıştık. Bu kez de küresel salgınları merak edenler için en iyi salgın dizileri listesi hazırladık. İşte kendinizi adeta bir parçası hissedeceğiniz gelmiş geçmiş en iyi salgın dizileri..

1. The Walking Dead / 8.2


salgın dizileri

Dizi tarihinde bir efsane haline gelen The Walking Dead 2010 yılından bu yana yayın hayatını sürdürüyor. Dünyayı bir zombi salgının esir aldığı dizide hayatta kalmaya çalışan insanlar konu alınıyor. Dizi şu ana dek 70’ten fazla ödüle layık görüldü. Dizinin oyuncuları arasında; Norman Reedus, Andrew Lincoln ve Jeffrey Dean Morgan yer alıyor. 10 sezondan oluşan dizinin bölüm sayısı ise 139.

2. Survivors (1975) / 8.1


salgın dizileri

1975 ve 1977 yılları arasında yayınlanan bu dizi en iyi salgın dizileri listesinde kendine yer buldu. 3 sezon ve 38 bölümden oluşan dizide; Lucy Fleming, Ian McCulloch ve Denis Lill gibi isimler yer alıyor. Bir grip virüsünün Çin’den hava yolculuğu ile hızla dünyaya yayılışının anlatıldığı dizinin 2008’de çekilmiş yeni bir versiyonu da bulunuyor.

3. ReGenesis / 7.9


salgın dizileri

2004 yılında yayın hayatına başlayan ve Kanada’da çekilen bu dizi, David Sandstorm’un yönettiği NORBAC laboratuarını konu alıyor. Laboratuvar ekibi birbirinden zorlu olayları çözmekle yükümlüdür. Salgın hastalıklar, daha önce görülmemiş virüsler, genetik değişimler ve hepsinden tehlikelisi biyoterör… Dizi 4 sezon boyunca yayın hayatına devam etti.

4. 12 Monkeys / 7.7


salgın dizileri

Aynı isimli kült sinema filminin dizi uyarlaması olan bu yapımın ilk bölümü 2015’te yayınlanmaya başladı. Dizinin başrollerinde Aaron Stanford, Amanda Schull, Barbara Sukowa, Kirk Acevedo ve Emily Hampshire gibi isimler yer alıyor. 4 sezon yayınlanan dizinin konusu ise şöyle; 2035 yılında geçen dizide 7 milyar insanın çoğunu yok eden bir virüsle başa çıkmaya çalışan bir grup insan anlatılıyor. 2015 yılında ortaya çıkıp, dünyaya yayılan virüs milyarlarca insanı ölümüne sebep oldu. Ancak hayatta kalanlar da mutasyon uğramış virüsten korunabilmek için yer altında yaşıyorlar.

5. The Last Ship / 7.5En iyi salgın dizileri arasında yer alan bir diğer iddialı yapım ise The Last Ship. 2014 yılında yayın hayatına başlayan dizi 5 sezon boyunca hayranlarını ekrana kilitledi. Yönetmenliğini hank Steinberg’in yaptığı dizinin konusu ise şöyle; yaklaşık 5 aydır kutuplarda gizli görevde olan ABD donanma gemisi, ülkesine geri döndüğünde dünyanın kızıl grip adlı bir virüs tarafından altüst edildiğini görür. 5 milyar insan yaşamını yitirmiştir. Ancak mürettebat dünyayı kurtarmak için elinden geleni yapar. Dizinin oyuncuları arasında ise; Eric Dane, Adam Baldwin ve Bridget Regan yer alıyor.

6. The Strain / 7.3Başarılı yönetmen Guillermo del Toro ve Chuck Hogan tarafından yaratılan bu dizi, en iyi salgın dizileri arasında yer alıyor. Konusuyla öne çıkan dizide; Corey Stoll, David Bradley ve Kevin Durand yer alıyor. 2014-2017 yılları arasında yayınlanan dizi, 46 bölümden oluşuyor. Dizinin konusuna gelince; dizi gizemli bir şekilde ortaya çıkan bir vampir salgınını konu alıyor.

7. The Containment / 7.2


salgın dizileri

The Vampire Diaries ve The Originals dizilerinin yönetmeni Julie Plec tarafından yönetilen dizi; ABD’nin Atlanta bölgesinde oraya çıkan bir salgını ve bölgenin karantina altına alınmasıyla birlikte dışarıda kalan insanları konu ediniyor. Virüsün yayılması engellenemeyince ülkede büyük bir kaos yaşanıyor. İlk bölümü 19 Nisan 2016’da yayınlanan dizi şu an tek sezon ve 13 bölümden oluşuyor. Dizide; David Gyasi, Christina Moses ve Chris Wood gibi oyuncular yer alıyor.

8. The Virus / 7.12013 yılında tek sezon olarak yayınlanan bu Güney Kore televizyon dizisi, yüzde yüz ölü oranına sahip bir virüsü araştıran ‘Özel Bulaşıcı Hastalık Kriz Müdahale Ekibi’ lideri bilim adamı Lee Myung Hyun’un (Uhm Ki Joon) hikayesini anlatıyor.

9. Jeremiah /7.0


salgın dizileri

2002-2004 yıllarında iki sezon olarak yayınlanan bu dizi ise; ergenliğini tamamlamış herkesi öldüren bir salgın hastalığı konu ediniyor. Dünyada yalnızca küçük çocuklar kalıyor. Dizide Luke Perry, Malcolm-Jamal Warner ve Peter Stebbings yer alıyor.

10. The Burning Zone / 6.9


salgın dizileri

Coleman Luck tarafından 3 Eylül 1996’dan 20 Mayıs 1997’ye kadar United Paramount Network’te bir sezon yayınlanan dizide Michael Harris, James Black ve Jeffrey Dean Morgan gibi isimler yer alıyor. Dizi, biyokimyasal acil durumları araştıran bir ekibi konu ediniyor.

11. Helix /6.8


salgın dizileri

Cameron Porsandeh tarafından yaratılan bu dizinin başrollerinde Billy Campbell, Kyra Zagorsky ve Mark Ghanimé yer alıyor. 2014-2015 yılları arasında yayınlanan ve 26 bölümden oluşan dizinin konusu ise şöyle; dizide Kuzey Kutbunda bir araştırma tesisinde ortaya çıkan salgını engellemeye çalışan bir grup bilim insanının, kendilerini dünyadaki canlıların katledilmesine engel olmaya çalışırken bulmalarını anlatılıyor.

12. Z Nation / 6.7


salgın dizileri

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve 5 sezonun ardından ekranlara veda eden dizi Karl Schaefer ve Craig Engler tarafından yaratıldı. Diiz ölümcül bir zombi virüsünün ardından hayatta kalmaya çalışan insanları konu ediniyordu.

13. The Rain / 6.3İskandinavya’nın ölümcül bir virüse karşı verdiği mücadeleyi konu alan dizi 2 sezondan oluşuyor. Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen ve Christian Potalivo tarafından yaratılan dizinin yayınlanan bölüm sayısı 14. Netflix platformuda yayınlanan dizi en iyi salgın dizileri arasında yer alıyor.

14. The Pandemic: How To Prevent An Outbreak / 6.3Netflix yapımı bu belgesel dizisinde ise dünyayı etkisi altına alan pandemik virüsler ve sağlık çalışanlarının verdiği mücadele konu ediniyor. Yeni yayınlanan bu belgesel dizisinin IMDB puanı şu an için 6.3. belgesel dizisinde Syra Madad, Jake Glanville gibi isimler yer alıyor. The Pandemic özellikle son günlerin en popüler yapımlarından biri.

15. The Between / 6.0The Between ise; Pretty Lake adlı kasabada yaşanan tehlikeli bir salgını konu alıyor. Yayılan salgın 21 yaş altındaki herkesin ölümüne neden oluyor. Hayatta kalanlar ise karantina altına alınıyor. Ancak işler gittikçe karmaşık bir hal alıyor. Dizide yer alan oyuncular arasında Jennette McCurdy ve Jesse Carere bulunuyor.

Kaynak:
Lütfen, Giriş yap yada Kayıt ol URL içeriğini görüntülemek için!
 

Son mesajlar

Üst Alt