Neler yeni
Forum Burada Biliyorum

Hoş Geldin Dostum . Lütfen Bakıp Geçme Sende Burada Biliyorum Ailesine Katıl

'Trump, Zelenskiy'e Biden'ın oğlunu soruşturmasını istedi'

  • Konbuyu başlatan Türkçe Bas
  • Başlangıç tarihi
T

Türkçe Bas

Guest
'Trump, Zelenskiy'e Biden'ın oğlunu soruşturmasını istedi'


BasNews - ABD Başkanı Donald Trump'ın, temmuz ayında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'le yaptığı bir telefon görüşmesinde Joe Biden'ın oğlu Hunter'ı soruşturmasını istediği Wall Street Journal' (WSJ) tarafından iddia edildi.

Wall Street Journal'ın (WSJ) iddiasına göre Trump, Zelenskiy'den soruşturma süresince kendi kişisel avukatı ve eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani'yle birlikte çalışmasını istedi ve bunu görüşme boyunca 8 kere tekrarladı.

Trump'ın görüşme sırasında Ukrayna'ya soruşturma için dış yardım sağlamaktan bahsetmediği öne sürüldü.

Giuliani, bir röportajında soruşturma olasılığı konusunda haziran ve ağustos aylarında üst düzey Ukraynalı yetkililerle bir araya geldiğini söylemişti.

Giuliani, Joe Biden'ın, başkan yardımcısı olduğu sırada (Barack Obama dönemi) oğlu Hunter Biden'ı, Ukraynalı doğalgaz şirketi Burisma Group'la olan bağıyla alakalı bir soruşturmadan koruduğunu dile getirmişti.

Ukrayna'da petrol ve doğalgaz üretimini yapan Burisma'nın yönetim kurulu üyeliğine atanan Hunter Biden, yolsuzluk ve kara para aklamakla suçlanıyordu.Lütfen, Giriş yap yada Kayıt ol URL içeriğini görüntülemek için!
 
Üst Alt